piątek, 1 lutego 2013

Blasphemia Prophetica ‘Total Hatred’


Werewolf Promotions, demo 2012

Tym razem nasze rodzime podwórko na którym wybieramy się w kierunku Bytomia. Debiutanckie demo tego nowego tworu, który powstał w 2011 roku, w Black Metalowym undergroundzie nie przynosi nic odkrywczego a jest bardzo udanym hołdem złożonym korzeniom i starej szkole obskurnego i nienawistnego czarciego grania. Na ‘Total Hatred’ składa się 6 utworów w tym intro i outro dające w całości trochę ponad 15ście minut surowego Black Metalu.
Demo zaczyna się krótkim intrem gdzie słychać szepty, inkantacje, krzyki i ekstatyczne jęki na tle wycia wiatru, a wszystko to zgrabnie kończy się po około minucie by przypieprzyć wyziewem wprost z Piekła. Muzyka sama w sobie jest wręcz naładowana agresją, nienawiścią i skierowana przeciwko judeochrześcijańskim świniom ‘generacja nienawiści, generacja śmierci  przeciwko twemu światu przeciwko tobie!’ -> tak oto rozbrzmiewa werset tytułowego utworu ‘Total Hatred’ który jak sądzę idealnie określa i pokazuje jakie wartości propaguje Bytomski duet. Brzmienie tej kasetki dla mnie osobiście nie pozostawia żadnych zarzutów, ponieważ trzeszczy, jest ohydne, perfidne i kurewsko chamskie. Jednak o dziwo, ścieżki gitar, wszelakie riffy są dobrze słyszalne dla wprawionego ucha. Bardzo dobrze zostały też nagrane bębny o ile można tu mówić o czymkolwiek celowym, to jednak nie tyle co ich brzmienie ale całokształt powala bo zarówno aranżacje tego ‘łomotu’ jak i hałas wydobywający się z tego nagrania przypadnie najbardziej zagorzałym fanatykom Black Metalu. Na dodatek wokale Witchfucker’a który też obsługuje wspomnianą perkusję, to niczym tyrania śmierci, totalna nienawiść której podług praw rozsądku nie da się opisać. Demo kończy się nawałnicą strzałów, totalną egzekucją ścierwa.
Blasphemia Prophetica zafundowała mi całkiem udana podróż w czasie gdzie hałaśliwe dema hord początku lat ‘90tych stanowiły fundament tego co ówczesnie rosło w ikonę kultu. Zapewnie nie jest to tylko pozycja kolekcjonerska, fanatycy obdarzą uwielbieniem. Pisać do wytwórni i nabywać.